Haulla löytyi 4 tulosta
Asiantuntijapalsta | 28.11.2024 11:30
Teksas on noussut suomalaisen teollisuuden ykköseksi business-kohteena. Tämä ei ole yllättävää, sillä Teksas on USA:n nopeimmin kasvava osavaltio, jossa syntyy eniten uusia työpaikkoja – viimeisen viiden vuoden aikana 1,6 miljoonaa uutta työpaikkaa. Siellä ovat myös USA:n vilkkain satama Houstonissa, suurivolyymisin lentokenttä DFW ja maailman suurin terveysalan kokonaisuus Texas Medical Center.
Asiantuntijapalsta | 19.05.2022 13:19
US Bureau of Labor Statistics kertoo, että USA:n kuluttajahintojen inflaatio ehti laukata maaliskuussa jo 8,5 prosentin tasolla, mutta hidastui 8,3 prosenttiin huhtikuussa. Ruoan hinta on noussut 9,4 prosenttia. Kuluttajat jatkavat kuitenkin kuluttamista ja luottokorttiostokset ovat kasvussa.
Teema | 03.11.2021 11:09
Nopeat syövät hitaat. Siinä Finnairin toimitusjohtaja Topi Mannerin viesti niille suomalaisyrityksille, jotka vielä panttaavat päätöksiään liikematkustamisesta ja perinteisistä asiakastapaamisista. Monissa kilpailijamaissa ollaan jo liikkeellä eikä Suomikaan saa jäädä lähtökuoppiin.
Uutisia Hämeestä | 26.03.2020 11:18
Useat maat ovat Suomen tavoin sulkeneet rajojaan henkilöliikenteeltä. Suomen naapurimaista ainoastaan Ruotsi on pitänyt rajansa auki. (Päivitetty 25.3.2020)